• 1a
  • 2a
  • 2a
  • 2a
  • 2a

banner obiekty3

 

  HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA
w WĘGIERSKIEJ GÓRCE
 

34-350 Węgierska Górka
osiedle XX-lecia II RP 12

  

    Hala widowiskowo-sportowa wraz z obszernym holem głównym, posiada powierzchnię 3 819m² i kubaturą 29 878m³ co robi imponujące wrażenie na osobach znajdujących się wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
    Hol główny o wymiarach 39,3m x 30,1m i wysokości 5,1m jest zarazem przewiązką, która służy jako zaplecze hali, a w przyszłości również  planowanego do budowy w drugim  etapie basenu krytego. Przestronne wnętrze zostało wyposażone w pomieszczenia administracyjne, salę odpraw i konferencyjną oraz pomieszczenia sanitarne i do ćwiczeń.
    Hala Sportowa o wymiarach 50,2m x 33,8m i wysokości 14,5m została wyposażona w boisko o wymiarach 22 x 44m wraz z 2-metrowym obejściem co pozwoliło na uzyskanie pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Posadzka na boisku, to bezspoinowo położona wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych. Podłoga posiada specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na północnej ścianie hali zamontowano drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, na  ścianie zachodniej zaś profesjonalną ściankę wspinaczkową o różnych stopniach trudności. Na wysokości 10,5m licząc od poziomu podłogi zawieszona jest specjalna kotara dzieląca halę na dwie części, tak aby w zależności od potrzeb można było prowadzić różnego rodzaju rozgrywki.
    Galeria dla widzów posiada 282 miejsca siedzące i prawie 200 miejsc stojących na antresoli. Miejsca siedzące zapewniają specjalnie montowane, bardzo wytrzymałe siedzenia z tworzywa sztucznego.
    Widzowie na halę mogą się dostać dwoma przejściami z holu głównego, natomiast przejście dla zawodników na płytę boiska dostępne jest windą z holu i schodami prowadzącymi w dół oraz przejściem spod trybun.
    Na poziomie przyziemia  znajdują się w pełni wyposażone 4 szatnie dla 25 osobowej grupy każda, pomieszczenia dla trenera, specjalne szatnia dla osób niepełnosprawnych z pełnym węzłem sanitarnym , zaplecze  socjalne i techniczne dla obsługi hali.
    Oświetlenie hali zapewnione zostało właściwie dobranymi oprawami oraz dzięki przeszklonej elewacji, takie rozwiązanie podyktowane było uzyskaniem oświetlenia wnętrza hali naturalnym światłem. 
    Ten nowoczesny obiekt podnosi atrakcyjność turystyczną i sportową Gminy Węgierska Górka. 

źródło: www.wegierska-gorka.pl

 

 

Mapa dojazdu

mapka obiekty beskidy

 

user1v2 1

user2v2 1p

user3v2    

Copyright © Obiekty. - DFD SPORTS (04-Futsal & Footbal Center) All Rights Reserved.
Powered by Joomla 1.7 Templates designed by webhosting
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd