• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

chata foto  

CHATA KARKONOSKA
58-540 Karpacz
ul. Wolna 4

   Restauracja regionalnaChata Karkonoskato stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych wykonany z bali drewnianych.

    Jest to największa budowla drewniana w Polsce wybudowana w tej technologii. W konstrukcji ścian występuje charakterystyczne dla naszego regionu połączenie drewna z murem pruskim który w oryginalny, niepowtarzalny sposób urozmaica wykończenie wnętrza chaty. Wprawne oko zauważy że do uszczelnienia ścian drewnianych użyto przynajmniej pięciu rodzajów splotów drewnianego wióru jako mszenia co jest unikatem w skali europejskiej. Każdy bal użyty do konstrukcji ściany jest inny o rozpiętości wysokości od 30 do 45 cm, przy czym wysokość bala między jego początkiem a końcem różni się najwyżej o pięć centymetrów. Budynek budowano bez użycia nowoczesnych urządzeń ciesielskich i stolarskich a podstawowe narzędzia użyte do jej budowy to piła, siekiera i ośnik.

   W środku urządzony w stylu wiejskiej chaty. Na środku restauracji jest kominek, palenisko do gotowania potraw oraz oryginalny piec chlebowy gdzie na zamówienie, według starodawnej receptury jest przygotowywany i wypiekany na oczach gości wyjątkowy chleb.
  Klimat "Chaty Karkonoskiej", wspaniałe jedzenie, miła profesjonalna obsługa, skłaniają do organizacji wesel, duzych i mniejszych imprez firmowych oraz szkoleń. 

 

  Zaplecze trzygwiazdkowego Hotelu Karkonosze gwarantuje zakwaterowanie w doskonałych warunkach.

 

źródło: www.chata.hotel-karkonosze.com.pl

 

 

 

 

Mapa dojazdu

mapka chata

 

user1 2

user2 2

user3 2    

Copyright © Impreza integracyjna. - DFD SPORTS (04-Futsal & Footbal Center) All Rights Reserved. fot. Piotr Krzaczkowski - www.sniezka.karpacz.pl
Powered by Joomla 1.7 Templates designed by webhosting
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd